Oddlužení

Konsolidace – převedení vašich závazků na jednu výhodnější půjčku s nižší měsíční splátkou. Ušetříte tak na poplatcích a na měsíčních splátkách. Nevýhodou by mohla být delší doba splacení závazku. Konsolidace vám tak pomůže od hromadících se půjček.

Vyplácení exekucí – exekuci lze předejít jejím vyplacením a následným refinancováním hypotečním úvěrem nebo dlouhodobou nebankovní půjčkou. Podmínkou je ručení nemovitostí. Tuto rychlou pomoc a další cenné rady vám poskytnou bankovní či nebankovní instituce, které se touto problematikou zabývají.

Insolvenční návrh – návrh může vyhlásit dlužník nebo věřitel. Abyste mohli vyhlásit osobní bankrot, musíte splňovat určité podmínky.

  • Fyzická osoba – máte více než 2 věřitele, vaše dluhy jsou alespoň měsíc po splatnosti a nejste schopni plnit své závazky.
  • Právnická osoba nebo podnikatel (FO) – dluhy převýší hodnotu majetku.

Jak se vyhnout exekuci

Jestliže jste zadlužení a nemáte na zaplacení svých závazků, je čas začít hledat způsoby, jak se vyhnout možnému exekučnímu řízení.

  1. Jednou z možností je, domluvit se s oprávněnou osobou na úhradách závazků, které vůči ní máte. Většina věřitelů vám vyhoví a přistoupí na dohodu. Oni sami totiž touží po rychlém vrácení svých peněz a vědí, že vymáhání soudem by celou situaci jen protáhlo. Navíc by soud také určil splátky.
  2. Druhou možností je refinancování z překlenovacího úvěru. Refinancování vám může poskytnou bankovní i nebankovní instituce. Pokud zvolíte nebankovní instituce, vybírejte svědomitě. Abyste popřípadě nenaletěli podvodníkům. Nebankovní instituce však nabízí mnohem vyšší úroky.
  3. Pokud dojde k tomu, že vám přijde usnesení o nařízení exekuce okresním soudem, máte možnost využít opravného prostředku ve stanovené lhůtě, o kterém rozhodne odvolací soud. Nebo dlužnou částku zaplatíte exekutorovi přímo na místě. Musíte ale počítat s tím, že částka bude již navýšena o náklady exekučního řízení. Někdy je možné dohodnout se s ním i na případných splátkách.

Vyplácení exekucí

Dostali jste se do finančních problémů a na váš majetek je uvalena exekuce nebo dokonce vyhlášena dražba? Zkuste využít pomoci bankovních či nebankovních institucí. Postarají se o rychlé vyplacení vašich závazku vlastními zdroji formou krátkodobého či dlouhodobého úvěru a odvrátí tak možné nebezpečí exekuce nebo dražby.

  • Daniels Control s.r.o. http://www.nebankovnisektor.cz/
  • Lord Finance http://www.lordfinance.cz/
  • ASBE s.r.o. http://www.asbe.cz/
  • Půjčovna peněz http://www.pujcovnapenez.cz/
  • Czech Marker http://www.czechmarker.cz/