Úvěrové kalkulačky

Úvěrové kalkulačky mohou předcházet zadluženosti

Narůstající zadluženost vede lidi k větší opatrnosti před půjčkami a úvěry, které je snadno mohou přivést k exekuci majetku. Proto začínají mnohem častěji a pečlivěji počítat, kolik si mohou půjčit a zda jsou schopni splátky do budoucna platit. K tomu využívají úvěrové kalkulačky, kterých může každý na internetu využít. Začínají být velmi oblíbené mezi lidmi, protože pomáhají předcházet případným problémům. Kalkulačky ihned ukáží, kolik budou činit měsíčný splátky při určité výši úvěru, kolik budou činit celkové náklady a zda se svým příjmem dokážete úvěr splatit.

Lidé si tak mohou snadněji spočítat, zda se pouštět do rizika, neboť každý, kdo se zadlužuje, ať už formou půjčky, úvěru nebo hypotéky, by měl mít v hotovosti nebo v jiné formě, která má rychlou likviditu, takovou rezervu na splátky, aby je byl schopen splácet alespoň půl roku v případě, že přijde o práci.

Z úvěrových registrů vyplývá, že největší podíl dlouhodobě nesplacených závazků mají lidé do 24 let. Nejméně rizikovou skupinou jsou naproti tomu třicátníci.