Nepřebírání pošty nic neřeší

Myslíte si, že když nepřevezmete poštu, že dluhy neexistují?

Nebuďte přesvědčení, že když nepřeberete doporučený dopis, tak se soudnímu řízení vyhnete a tím pádem nebudete muset nic platit. Tento nešvar vás může dostat do dluhové pasti a velkých problémů. Mnozí jsou však nepoučitelní a těchto chyb se stále dopouští.

Pokud si totiž doporučenou zásilku nevyzvednete, uplatní se tzv. fikce doručení, což znamená, že se zásilka po deseti dnech vrátí odesilateli a je z hlediska práva brána jako doručená. Vzhledem k tomu, že nikdo nemá povinnost zasílat jakékoliv upomínky, může následovat až návštěva exekutora.

Ani malé dlužné částky nezastaví věřitele od jejich vymáhání. V posledních letech je tento trend častější a nezávisí na výši dlužné částky. Věřitelům stojí za to vymáhat i poměrně malé částky v řádu od několika set do pár tisícovek. Mají tak větší pravděpodobnost, že dlužnou částku získají.

V případě, že z nějakých důvodů nemůžete dluh splatit, dohodněte si splátkový kalendář nebo pošlete alespoň část dluhu. Vždy se snažte komunikovat s věřitelem nebo exekutorem.